Istraživanje o bavljenju sportom

Autor: Alen Hasikić, 11. 1. 2023.

U ponedjeljak, 09.01.2023. provedeno je istraživanje o sportskim navikama naših učenika. S ciljem prikupljanja podataka o vrstama sportova kojima se bave naši  učenici, s ponosom možemo reći da naši učenici vode aktivan i zdrav  život.

Rezultati pokazuju da se 70% učenika OŠ Joakima Rakovca bavi nekim sportom. Sportovi kod naših učenika su raznoliki: od odbojke, košarke,  nogometa i rukometa do boćanja, mačevanja, pecanja i penjanja. Učenici prepoznaju da je sport važan za naše tjelesno i mentalno zdravlje te  da nam poboljšava raspoloženje i kvalitetu života. Većinu učenika  sport čini sretnima i snažnijima te im pomaže u smanjenju stresa i  napetosti. Učenici prepoznaju da sport može dovesti i do većeg samopoštovanja i većih prilika za upoznavanje novih ljudi. Uzimajući u obzir da sport pridonosi mentalnom i sveukupnom zdravlju naši učenici poručuju da bi se svi trebali uključiti u neku vrstu  sporta.

Obogatite svoj život sportom i postanite aktivni sportaši kao naši učenici!

Organizirala: Martina Červar