Efektan završetak projekta Knjiga i ja

Autor: Mladen Majušević, 19. 12. 2022.

Dana 15. prosinca, svečanom je ceremonijom upečatljivo okončan školski projekt Knjiga i ja. Primarno namijenjen popularizaciji čitanja među učenicima, lijepo je spojio tu važnu aktivnost s umjetničkom fotografijom. Naime, natječaj je podrazumijevao prijavu fotografije koja tematizira upravo čitanje.

Budući je pristigao veliki broj sjajnih fotografija, neke od njih smo odlučili razviti u tehnici kaširanja, uokviriti i postaviti kao stalni postav u jednom kutku škole. Inače, samo postupak selekcije najboljih fotografija nije bio niti malo jednostavan zadatak za stručno povjerenstvo u sastavu Ludmila Pauzletić, Eni Blašković i Sanja Kalčić.

Za samu dodjelu nagrada – a nagrade su, naravno, bile vrijedne knjige – upriličena je svečana dodjela u školskom holu. Sam program vođenja su izvrsno odradili učenici 6. razreda, Tea Radolović i Vito Hodžić, dok im je tehničku potporu pružao Jakov Kuharić. Tijekom ceremonije, ravnatelj škole je učenicima još jedanput pojasnio važnost čitanja za sve uzraste, a osobito djecu,  prikazani su svi pristigli radovi i uručene su nagrade najboljima.

Na koncu, kao malo iznenađenje, unaprijed izložene uokvirene fotografije, svečano su otkrivene budući su se nekoliko dana skrivale iza postavljenog platna.

Promatrajući reakciju naših učenika, svjesni smo kako ih se cjelokupni projekt jako dojmio, te ćemo i u narednim godinama nastaviti u provedbi, uz uvijek prisutne manje korekcije u samoj provedbi.

U nastavku objave, možete pogledati još pokoju fotografiju vezanu uz ovaj projekt.

Priloženi dokumenti:
2.jpg (232.12 KB)