Posjet učenika Mozartovoj operi Čarobna frula

Autor: Mladen Majušević, 19. 12. 2022.

U utorak, 13.12.2022. učenici predmetne nastave bili su u Rijeci, u posjetu HNK Ivana pl. Zajca u pratnji učiteljica glazbene kulture, likovne kulture, informatike i matematike.

Dolaskom u Rijeku podijelili su se u dvije grupe te krenuli u razgled novouređene galerije Zajc smještene u kazališnoj zgradi uz voditelja koji je objašnjavao postavu izložbe i ispričao zanimljivosti o kazalištu i kazališnom životu.

Nakon razgleda stalnog postava, točno u 19 sati započela je glazbena čarolija: skraćena verzija opere „Čarobna frula“ W. A. Mozarta. Opera je izvedena uz glasovirsku pratnju, a uživo su svirani i dijelovi za flautu te čelestu. Dio opere je bio govoren na hrvatskom jeziku, dok su arije i skupni pjevani dijelovi izvođeni u originalu na njemačkom jeziku te su tako svi učenici mogli pratiti tijek priče. Učenici su bili vrlo kvalitetna publika, pažljivo su pratili operu te pljeskom nagrađivali izvođače.