Novosti

Osim školskih, sjajni uspjesi i u izvanškolskim aktivnostima učenika OŠ Joakima Rakovca

Autor: Mladen Majušević, 23. 11. 2022.

Prateći uspjehe naših učenika u različitim školskim, ali i izvanškolskim aktivnostima, ovog puta donosimo dvije odlične sportske priče i to iz individualnih, pritom i dijelom egzotičnih sportova: juda i mačevanja.

U Sportskom centru Franko Mileta, u nedjelju 20. 11. 2022. u organizaciji Judo kluba Ippon održan je posljednji ovogodišnji međužupanijski turnir „Ippon“. Natjecanje je okupilo 260 natjecatelja iz 12 klubova iz Istarske i Primorsko-goranske županije.

U svojoj se kategoriji natjecala i Sara Paladin, učenica 5. razreda OŠ Joakima Rakovca, koja je u zapaženom nastupu osvojila prvo mjesto u svojoj kategoriji.

Čestitke Sari i njenom treneru!

Ovaj vikend od 19. - 20. 11. 2022. u Beogradu je održano međunarodno natjecanje u mačevanju „Memorijal Andrej Gardenin“.

Učenici naše škole Tara (3. razred) i Vito Hodžić (6. razred) sudjelovali su u kategorijama mač djevojčice do 9 god i mač dječaci do 13g. Tara je u svojoj kategoriji osvojila izvrsno 3. mjesto, dok je Vito u svojoj kategoriji osvojio 5. mjesto, od ukupno 16 natjecatelja i bio korak do medalje (u mačevanju prva 4 natjecatelja dobivaju medalje).

Vito i Tara su uspješni učenici OŠ Joakima Rakovca, te članovi mačevalačkog kluba MK Špada iz Poreča.

Čestitke Tari i Viti te njihovim trenerima!