Dječji tjedan u školi

Autor: Mladen Majušević, 12. 10. 2022.

Tijekom dječjeg tjedna koji se ove godine obilježavao od 3. do 9. listopada, u školi se održao cijeli niz događanja koji su u svemu bili posvećeni djeci.

Sve je započelo u ponedjeljak postavljanjem izložbe učeničkih likovnih radova, a koji su cijeli tjedan krasili hol škole. Samom postavljanju izložbe prethodila je, naravno, izrada radova, ali i izbor najboljih koji su svoje mjesto na panou morali zaslužiti.

Osim toga, da cijela priča bude još zanimljivija, radovi koji su svoje mjesto našli na školskim panoima, završetkom obilježavanja dječjeg tjedna u školi, našli su svoje mjesto i u galerijskom prostoru gdje je, također povodom dječjeg tjedna, postavljena izložba dječjih radova.

Za utorak smo učenicima predmetne nastave organizirali kino-projekciju u Gradskom kinu Poreč, gdje su, u pratnji svojih učitelja, pogledali projekciju hvaljenog filma za djecu i mlade Ljeto kada sam naučila letjeti.

Na koncu tjedna, za naše najmlađe učenike razredne nastave, u goste nam je došao Teatar naranča sa svojom verzijom poznate basne Cvrčak i mrav. Cvrčak u sred zime zakuca na prozor kuće u kojoj je stanovao mrav. Kada mrav otvori prozor cvrčak ga zamoli za nekoliko zrna žita čisto da se nahrani, da ne bi od gladi umro. A šta si radio ljetos? – upita mrav cvrčka… – Svirao sam… – Svirao si??? Onda sviraj i sada da te glad prođe – odgovori mrav.

Kako smo već rekli, likovni radovi načih učenika, a koji su krasili školski hol, završetkom radnog tjedna prešli su mjesnu galeriju, gdje su postavljeni u sklopu obilježavanja dječjeg tjedna u manifestaciji zgodnog naziva Lorentino. Naravno, osim što su naši učenici izradili radove za novi galerijski postav, mahom su i sudjelovali u aktivnostima koje je Općina Sveti Lovreč organizirala ovom prigodom.