Posjet učenika Škole Domu za starije i nemoćne u Poreču

Autor: Mladen Majušević, 5. 10. 2022.

Učenici Osnovne škole Joakima Rakovca iz Svetog Lovreča u pratnji ravnatelja Mladena Majuševića, učiteljica Lolite Njegovan i Sanje Kalčić posjetili su danas korisnike porečkog Doma za starije i nemoćne osobe. Današnjim susretom nastavljena je dugogodišnja tradicija druženja starijih i mladih  povodom Tjedna volonterstva i međugeneracijske solidarnosti u Domu.

Učenici škole pokazali su kako odlično poznaju tradiciju svoga kraja, a bogat program sastojao se od pjesama, recitacija, igrokaza i tradicionalnog plesa „Rašpa“.

Radost susreta bila je obostrana: toplim pljeskom korisnika popraćeni su nastupi učenika koji su se još jednom potrudili razveseliti starije osobe svojim dolaskom i programom, kao i poklonom izrađenim za korisnike Doma.