Svjetski dan poštanske marke (9.rujna) i Svjetski dan prašuma (19.rujna) - aktivnosti Produženog boravka

Autor: Alen Hasikić, 20. 9. 2022.

Već na samom početku školske godine, učenici produženog boravka bili su jako vrijedni.

Nizom aktivnosti obilježili su Svjetski dan poštanske marke (9.rujna) i Svjetski dan prašuma (19.rujna).

Razgovarali smo o tome kako je uopće nastala poštanska marka, čemu služi te koji se motivi mogu nalaziti na njoj.

Gledali su edukativni film o prašumama, saznali gdje se nalazi prašuma u našoj domovini. Čitali su knjige i istražili koje sve životinje tamo žive. Nakon što su došli do zaključka koja je važnost prašuma za planet Zemlju, smislili su i napisali poruku o važnosti očuvanja prašuma.

Na kraju su dobili zadatak da sami naprave omotnicu (kovertu) i nacrtaju svoju poštansku markicu s motivom šuma i prašuma.

Zadatak su s veseljem odradili!

Učiteljica: Sara Janić