I ove godine razveselili smo naše kumče

Autor: Alen Hasikić, 27. 6. 2022.

I na kraju ove nastavne godine odlučili smo razveseliti naše kumče Hubertha Kayomba.

Uplatiti smo novčani prilog kako bi naše kumče dobilo darove u vidu tenisica/trenirke/torbe.

Podsjećamo da naš Huberth boravi u mjestu koje je izuzetno izolirano i siromašno, a sudbine ljudi su teške zbog neimaštine. Službeno, Songea je najsiromašniji grad Tanzanije. Stanovnici žive u crvenim kućicama napravljenim od cigli rađenih od blata, a voda i struja se kupuju na bonove. To znači da kada brojilo odbroji sve dragocjene kilovate, boravi se u mraku, a zadaća se piše uz svijeće. Rijetki si mogu priuštiti struju jer se većinom bave poljoprivredom s kojom se jedva prehranjuju. Unatoč siromaštvu, stanovnici Songeje njeguju pravi afrički duh te su izuzetno zahvalni i gostoljubivi, nasmiješeni i optimistični glede budućnosti. I sama država Tanzanija, domovina Kilimandžara i čarobnih otoka u zanzibarskom arhipelagu, odiše posebnom optimizmom, a mi smo postali dio ove afričke priče pomažući jednom učeniku ostvariti snove.