Storytelling

Autor: Alen Hasikić, 13. 6. 2022.

Kroz Storytelling,  razredni projekt školske knjižnice, Hrvatskog jezika i Povijesti, učenici petog razreda upoznali su se s istarskim legendama i razvijali vještinu pričanja priča. Rezultate svoga rada predstavili su dana 1. lipnja učenicima trećeg i četvrtog razreda. Prepričali su im sljedeće legende:

· Kako su vile gradile Arenu

· Legenda o svetoj Eufemiji

· Legenda o nastanku Pazinske jame

· Legende o svetom Niceforu

· Legenda o Groti svetoga Stipana

Pričanje legendi bilo je praćeno zanimljivom kostimografijom i dramatizacijom. Sudionici projekta su za kraj pripremili i kratki kviz za svoju publiku čiji su rezultati pokazali da su ih trećaši i četvrtaši pažljivo slušali. Pohvale za sve njih!