Održana završna svečanost Likovnog natječaja Lions Cluba Poreč

Autor: Mladen Majušević, 18. 5. 2022.

U ugodnom prostoru restorana Casa Manzolin u Poreču održana je završna svečanost 7. likovnog natječaja učenika srednjih i osnovnih škola - LCLIN 7, koji se u organizaciji i pod pokroviteljstvom Lions Cluba Poreč već sedmu godinu zaredom uspješno realizira.

Prisutnima se obratio Boris Jugovac kao predsjednik LC Poreč te voditeljica natječaja Snježana Gutbier - Vidović a sve prisutne je pozdravio i gradonačelnik Poreča Loris Peršurić zahvalivši se LC Poreč na izuzetnom doprinosu kroz razne humanitarne akcije tekulturi, posebno mladih, kroz ovaj dugogodišnji projekt.

Želja porečkih Lionsa je bila da natječajem na temu ”Moja hrvatska 2050." doprinesu unaprjeđenju likovne kulture, kreativnog izražavanja mladih, njihovog aktivnog sudjelovanja u kulturnom životu sredine, prijateljstva između hrvatskih gradova i rada humanitarnih organizacija.
Natječaj se realizirao kroz dvije kategorije, a našu je školu uspješno predstavljala učenica Ella Vrzić u kategoriji učenika 8. razreda i srednjoškolaca osvojivši prvo mjesto!

Valja naglasiti kako je Ella ovim uspjehom ne samo primila zasluženu pažnju i novčanu nagradu, nego i ostvarila kontakte s Lions Clubom na međunarodnoj razini što će joj zasigurno pomoći u daljnjem razvoju svog talenta. Također, ovime je i Škola još jedanput prepoznata kao mjesto u kojem se dobro i poticajno radi s mladima što će sigurno i ubuduće pružati prilike vrijednim i darovitim učenicima.
Čestitke Elli i njenoj mentorici Eni Blašković na ovom sjajnom uspjehu!