Moje misli o čitanju

Autor: Ludmila Pauletić, 3. 5. 2022.

Raspisali smo školski  natječaj za minutne snimke čitanja na temu knjiga i čitanje koje vam povodom „Noći knjige“ prezentiramo u obliku dvije video snimke linkove kojih možete pronaći na kraju ovog priloga. Zanimalo nas je koje vrijednosti cijene naši učenici kod čitanja knjiga kao umjetničkog djela.

Cilj je bio da se učenici na trenutak zaustave, razmisle, otkriju i osvijeste u sebi vrijednosti čitanja  knjiga. "Mudrost, ljepote i sklada emocija, slika, zvukova što knjiga u sebi nosi i što može u čitatelju pobuditi.“

Naši učenici su se zaista potrudili i snimili lijepe misli o čitanju. Posebno su se istaknuli učenici 1. razreda učiteljice Snježane Vujić te učenici 5. razreda učiteljice Katerine Zgrablić. Povjerenstvo je  za ovaj natječaj odabralo snimke Lane Begić,  Erin Pavlić,  Dee Matošević te Luke Kovačevića kao one koje najbolje prikazuju knjigu kao simbol mudrosti, znanja, ljudskih vrlina koje se u njoj mogu prepoznati. Povjerenstvo posebno pohvaljuje snimku Eve Palman zbog iznimne kreativnosti.