Noć knjige u prvom razredu

Autor: Ludmila Pauletić, 2. 5. 2022.

U sklopu obilježavanja Noći knjige u školi smo održali radionicu „Storytelling“ – pričanje priča na dijalektu i standardnom jeziku. Učenica četvrtog razreda Ema Jakus odabrala je uz pomoć učiteljice Gracijele Čehić  legendu Tajanstveno blago Limskog kanala koju je predstavila prvom razredu. Učenici su uživali  slušajući priču te su joj postavljali razna pitanja i kreativno crtali.

Storytelling  je pričanje priče s ciljem što jačeg povezivanja s publikom time se pojačava motivacija čitanja i slušanja. Pripovijedanje vole sve generacije.  Važno je sredstvo odrastanja, učenja i rješavanje problema.  U mjesecu svibnju održat će se još tri radionice s nižim i višim razredima i tako će se zaokružiti projekt čitanja i pričanja.