Učenici 5. i 6. razreda na terenskoj nastavi

Autor: Alen Hasikić, 12. 4. 2022.

Učenici petog i šestog razreda u petak 08. 04. posjetili su Rt Kamenjak u sklopu nastave prirode i geografije. Na ulazu u Donji Kamenjak učenike i učiteljice je dočekala edukatorica Javne ustanove Kamenjak koja ih je provela stazom dinosaura do mora. Učenici su se upoznali sa životinjama koje su nekad „vladale“ ovim zaštićenim krajobrazom, fosilima na tom području i uvjetima koji su nekad vladali. Zatim se edukcija nastavila u uvali uz more. Učenici su pretraživali pojas plime i oseke kako bi sakupili što više primjera živih bića na tom području. Naučili su zaštićene vrste ovog područja, značajne biljne i životinjske vrste te se podsjetili važnosti očuvanja mora i obale. Ovaj edukativan i zabavan posjet Rtu Kamenjak završio je ugodnom i suncem „okupanom“ šetnjom.