Ella Vrzić osvojila prvu nagradu

Autor: Alen Hasikić, 8. 4. 2022.

Uspješno je završen 7. Likovni natječaj učenika srednjih i osnovnih škola – LCLIN 7 – koji se u organizaciji i pod pokroviteljstvom Lions Cluba Poreč već sedmu godinu zaredom uspješno realizira. Da podsjetimo, ovaj je natječaj bio otvoren od 01. 02. do 31. 03. 2022. godine.

Želja porečkih Lionsa je da ovim natječajem doprinesu unapređenju: likovne kulture, kreativnog izražaja mladih, njihovog aktivnog sudjelovanja u kulturnom životu sredine, prijateljstva između hrvatskih gradova i rada humanitarnih organizacija.

Kako se natječaj i ove godine odvijao online, na online adresu Lions Cluba Poreč pristigla su 42 likovna rada na temu ”Moja hrvatska 2050“.

Stručnom žiriju Lions Cluba Poreč, u sastavu Marija Marjanović, Paula Čermin i Snježana Vidović, koja je ujedno i voditeljica ovog projekta,  nije bilo nimalo jednostavno da od 42 maštovita rada izaberu samo 6 radova kojima će biti dodijeljene i nagrade. Lionsi i ove godine dodjeljuju po 3 nagrade u dvije kategorije. Tako su nagrađeni sljedeći učenici:

Kategorija (učenici srednjih škola i osmaši):

1.Nagrada (1.000,00 kn) – Vrzić Ella, 8.razred O.Š. Sv. Lovreč Pazenatički,

2.Nagrada (750,00 kn) – Starčić David, 2.razred, Škola primijenjenih umjetnosti i dizajna – Pula

3.Nagrada (500,00 kn) – Sluganović Ivana, 1.razred Gimnazija i strukovna škola Jurja Dobrila  Pazin

Kategorija (učenici 5. do 7. razreda)

3 Nagrade ( u vrijednosti od 200,00 kn) dodijeljuju se:

1. Vasiljević Eva, 6. b razred OŠ Tar – Vabriga,

2. Babić Lana, 5. b razred OŠ Tar – Vabriga,

3. Mavrić Tia, 5.a razred OŠ Filipovića Barban

Online izložbu svih pristiglih radova možete pratiti na  Facebook stranici Lions Cluba Poreč. Kako je propozicijama natječaja definirano, originale svih nagrađenih radova će učenici prilikom uručivanja nagrada predati Predsjedniku Lions Kluba Poreč i isti će ih moći upotrijebiti u humanitarne svrhe.

Zahvaljujemo se svim učenicima na lijepim, maštovitim radovima i želimo njima i njihovim nastavnicima uspješnu školsku godinu.

Za Lions Club Poreč

Snježana Gutbier-Vidovi