OBAVIJEST RODITELJIMA - Obavijest o promjeni dobrovoljnog samotestiranju učenika

Autor: Anna Kuzma, 18. 3. 2022.

Mjeru dobrovoljnog samotestiranja učenika na SARS-COV-2 brzim antigenskim testova od petka 18. ožujka 2022. godine potrebno je provoditi samo u slučaju pojave pozitivnog rezultata testa na SARS-COV-2 u razrednom odjelu.

Vezano za primjenom modela ukidanja samoizolacija u osnovnim i srednjim školama uz provođenje dobrovoljnog samotestiranja učenika, ovim putem upućujemo kako je od petka 18. ožujka 2022. potrebno provoditi ovu mjeru samo u slučaju pojave pozitivnog rezultata testa na SARS-COV-2 u razrednom odjelu.

Dakle, mjeru dobrovoljnog samotestiranja učenika na SARS-COV-2 brzim antigenskim testova od petka 18. ožujka 2022. godine potrebno je provoditi samo u slučaju pojave pozitivnog rezultata testa na SARS-COV-2 u razrednom odjelu.

Testove koji su preostali prilikom prethodne podjele, roditelji ne moraju vraćati u školu, već neka iste zadrže za slučaj pojave pozitivnog slučaja/kontakta u razrednom odjelu.

Učenici kod kontakata izvan kuće, neovisno o cijepljenju i preboljenju:

• trebaju se samotestirati odmah nakon zadnjeg kontakta
  • trebaju se pridržavati epidemioloških mjera i nositi masku primjereno dobi kao što je predviđeno Uputama za sprječavanje i suzbijanje epidemije bolestiCOVID-19 vezano uz rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2021./2022. (25/02/2022)

​Ostanimo odgovorni i zdravi!