SVEČANO OBILJEŽENA 15. OBLJETNICA ŠKOLSKOG ŠPORTSKOG DRUŠTVA ISTARSKE ŽUPANIJE

Autor: Mladen Majušević, 24. 11. 2021.

U školskoj sportskoj dvorani OŠ Marije i Line svečano je obilježena 15. obljetnica osnivanja Školskog športskog društva Istarske županije uz promociju monografije te godišnjaka društva. Hvalevrijednom obilježavanju jubileja prisustvovala je zamjenica župana Istarske županije Jessica Acquavita, pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, sport i tehničku kulturu IŽ Patricia Percan, glavni tajnik Hrvatskog školskog sportskog društva Ivan Dujić, dopredsjednica Upravnog odbora Školskog športskog društva IŽ Julija Štemberga, tajnik društva Franjo Ivanišević i domaćin, pročelnik Upravnog odjela za opće poslove i društvene djelatnosti Grada Umaga Slaviša Šmalc.

Posebnim su priznanjima, za rezultate na državnim natjecanjima Školskih sportskih društava, nagrađena brojna školska sportska društva. Našu je školu - zahvaljujući srebrnoj medalji s državnog natjecanja - na ovoj svečanosti predstavljao voditelj Društva, učitelj tjelesne i zdravstvene kulture Martin Šuran, koji je u ime Škole primio posebno priznanje u vidu plakete, monografije objavljene povodom 15. godišnjice djelovanja Saveza u našoj županiji, te godišnjaka Školskog sporta za prošlu školsku godinu.
Uz zahvalu svim učenicima i djelatnicima koji su svojim trudom i zalaganjem doprinijeli dobrim rezultatima, zahvala ide i Savezu na trudu i promicanju sporta kao vrhunske aktivnosti za djecu, mlade, ali i cjelokupnu populaciju, a sve to uz vjeru u još bolje rezultate našeg Školskog sportskog društva "Sveti Lovreč", kao i svih naših učenika.