I u mom gradu Vukovar svijetli

Autor: Alen Hasikić, 17. 11. 2021.

Obljetnice su prigode da se prisjetimo nekih trenutaka i događaja koji su se dogodili u prošlosti. Sutra će se navršiti 30 godina od pada Vukovara i Škabrnje. Dana 18. studenog 1991. godine malobrojni vukovarski branitelji su prestali pružati otpor nadmoćnijem neprijatelju nakon 87 dana herojske obrane. Tijekom Bitke za Vukovar stradao je velik broj branitelja i civila, među kojima i puno djece. Iz potpuno razrušenog Vukovara tada je protjeran i odveden u logore veliki broj ljudi, a mnogo njih se još uvijek vodi na popisu nestalih. Istoga je dana izvršen i strašan zločin u Škabrnji, malom mjestu u zaleđu Zadra. Stoga smo se danas uključili u obilježavanje Dana sjećanja na žrtve Domovinskoga rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje prigodnim aktivnostima i predavanjima, a učenici sedmoga razreda su se paljenjem svijeća u školskome holu uključili u spomen-čin I u mom gradu Vukovar svijetli. Ovom gestom želimo pokazati da žrtve Domovinskoga rata nećemo nikada zaboraviti.