Dodatne upute o organizaciji nastave na početku školske godine.

Autor: Mladen Majušević, 5. 9. 2021.

Dragi učenici, poštovani roditelji, na početku nove školske 2021./22. godine dajemo još nekoliko obavijesti vezanih uz početak nastave.

Organizacija rada prvi nastavni dan

Prvi nastavni dan u školskoj 2021/2022. godini je ponedjeljak, 6. rujna, s početkom od 8.00 sati. Nastava će biti organizirana po posebnom rasporedu za taj dan, tako da će prva dva sata učenici imati sat razrednika, a preostala dva sata prema posebnom rasporedu za ponedjeljak. Autobusni prijevoz bit će prilagođen posebnom rasporedu.

S rasporedom sati će učenike upoznati njihove razrednice.

COVID-19 mjere, upute i preporuke

Učenici naše škole, od 1. do 8. razreda, neće nositi maske u učionicama i blagovaoni. Za učenike od 5. do 8. razreda smo, kao i prošle godine, osigurali 1.5 m razmaka u učionicama tako da smo prema uputama HZJZ od 26. kolovoza 2021. godine stekli uvjete da i učenici predmetne nastave u učionicama ne moraju nositi maske.

Na hodnicima, zajedničkim prostorima i tijekom korištenja organiziranog prijevoza školskim autobusima i kombijem, učenici od 5.-8. razreda su obvezni nositi zaštitne maske protiv COVID-19 virusa.

Prehrana učenika

Prehrana učenika je organizirana od prvog nastavnog dana, te molimo roditelje da svoju djecu obavijeste hoće li se hraniti) u Školi kako bi učenici mogli razrednicima prenijeti tu informaciju odmah u ponedjeljak. Cijena obroka je i dalje 8 kn po obroku.

Organizacija rada u odjeljenju produženog boravka

Rad odjeljenja produženog boravka započinje u utorak, 7. rujna za učenike od 1. do 4. razreda. Molimo roditelje da svoju djecu obavijeste hoće li ili ne pohađati produženi boravak, kako bi učenici mogli razrednicima prenijeti tu informaciju.

Nastava u PB će se organizirati u mješovitoj skupini.

Podjela udžbenika

Udžbenici su za učenike besplatni i njihovu nabavu financira MZO. Udžbenici će učenike čekati na školskim klupama.

Revers za preuzete udžbenike potpisuje roditelj i vraća ga u školu

Likovne mape i kutije za tehničku kulturu će naručiti učiteljice tih predmeta odmah prvih dana, za što će skupljati novac.

Preostali udžbenici koji dobavljač nije isporučio greškom ili nedostatan broj bit će naknadno isporučen. Radi se o malom broju u par razreda.

Tableti za učenike 5. razreda

Za potrebe odvijanja redovne ili online nastave MZO je prethodnih godina isporučio tablete školama koje su obvezne dati učenicima na korištenje.

Tablete će učiteljica informatike s učenicima aktivirati i pripremiti za uporabu na satu informatike ili po dogovoru i na drugim satima.

Reverse za preuzete uređaje potpisuje roditelj, a ako roditelj ne želi preuzeti tablet on ostaje u školi.

Ulasci u školu

Ulaz u školu je razdvojen na način da na glavni ulaz ulaze učenici 1. i 2. razreda, učenici 3. i 4. razreda na ulaz kod dvorane, 5. i 6. razreda na stražnji ulaz, te učenici 7. i 8. razreda na zapadni ulaz kod školske knjižnice.

Kabinetska nastava

Kabinetska nastava će se odvijati u smanjenom opsegu, uvažavajući epidemiološke mjere i naputke. Konkretno, takav vid nastave održavat će se na satovima informatike i tjelesne i zdravstvene kulture.

To znači da učenici borave u svojim stalnim učionicama.

Na kraju, svim učenicima, roditeljima i učiteljima želim uspješan početak nove školske godine.

Ravnatelj škole

Mladen Majušević, prof.