Bibliokviz

Autor: Ludmila Pauletić, 15. 6. 2021.

Knjižničarka je učenicima nižih razreda zadnji tjedan nastave pripremila i organizirala bibliokviz povodom 105. godišnjice objavljivanja Priča iz davnina Ivane Brlić - Mažuranić uključivši  djela Hansa Christiana Andersena.

U Mjesecu hrvatskoga jezika povodom Godine čitanja proglašene u Republici Hrvatskoj, unatoč ograničenju zbog aktualnih epidemioloških mjera, organizirali smo niz aktivnosti za poticanje čitanja i pismenosti. Knjižničarka i pedagog su pripremili učenicima nižih razreda niz osmosmjerki  kreiranih prema djelima odabranih lektira koje su učenici mogli rješavati i ponoviti svoja osnovna znanja.

Kao nastavak rješavanju  osmosmjerki knjižničarka je učenicima nižih razreda zadnji tjedan nastave pripremila i organizirala bibliokviz povodom 105. godišnjice objavljivanja Priča iz davnina Ivane Brlić - Mažuranić uključivši  djela Hansa Christiana Andersena. Natjecali su se  tri mješovite tročlane grupe učenika od 2. do 4. razreda, a njihovi razredni kolege sa svojim učiteljicama su formirali publiku u holu škole. Kviz su vodile, uz knjižničarku, učenice i učenici grupe Mladi knjižničari. Natjecatelji su na temelju slova pogađali nazive pomalo zaboravljenih priča i slično te na kreativan način uočili vrijednost djela ove dvojice  autora. Njihove priče nas i danas upozoravaju na važnost moralnih pouka i stvaranje humanih vrijednosti. Ovakvim i sličnim projektima njegujemo pozitivne vrijednosne stavove prema svjetskoj i domaćoj kulturnoj književnoj baštini.