Strip radionica s trećim i četvrtim razredom

Autor: Ludmila Pauletić, 4. 6. 2021.

Organizirali smo radionicu stripa s Robijem Stranićem za 3. i 4. razred.

Učenik je učeniku najbolji poticaj u učenju, čitanju te razvoju individualnih potencijala, pozitivnih vrijednosti i građenju vrijednosnog identiteta pa se naša radionica stripa s učenikom Robijem Stranićem izvrsno uklopila u postizanje našeg cilja da takvi učenici dobiju svoju priliku. Naime, u školi je poznato da Robi voli crtati stripove (koje brižno čuva). Budući je „deveta umjetnost“ poznata kao vizualno sredstvo komunikacije te izrada stripova razvija kreativnost i maštovitost prijeko potrebne kvalitete u životnim situacijama svakog čovjeka, organizirali smo radionicu stripa s Robijem za 3. i 4. razred.

Radionica je održana u holu škole. Crtanje 3. i 4. razreda se održalo odvojeno zbog postojanja epidemioloških mjera koje su još bile na snazi. Učenici su se mogli okušati u stvaranju vlastitoga stripa.

Robi nam je na početku prije samog crtanja kratko ispričao kako je prije četiri godine počeo crtati stripove te odabranim učenicima pokazao svoju zbirku stripova jer smatra da to je intimna stvar što smo i svi poštovali. Na crtanje stripova ga je potaknula glazba (ali nije nam želio otkriti koja). Publika i naš vrijedni Robi pronašli su se brzo na istoj valnoj dužini i moglo se shvatiti da Robi nije u školi jedini ljubitelj stripova.

Pjesme Luke Paljetka „Miševi i mačke naglavačke su se jako svidjeli učenicima 3. razreda, pa su ih odlučili nacrtati i u obliku stripa. Učenici su bili oduševljeni tehnikom stripa i nisu se obazirali na zvono koje je označilo odmor, nego su samo nastavili s izradom svojih stripova. Njihovi radovi krase  školski pano i podsjećaju ih na ove zabavne stihove.

Učenici 4. razreda odlučili su se za stripove na slobodnu temu.

Robi je nacrtao u velikom formatu kratki strip, u kojem glavne uloge imaju alpinisti penjajući se na Mount Everest.

Polaznici radionice su tijekom ovog kreativnog druženja bogatiji za još jedno umjetničko iskustvo i poznanstvo.