Projekt Naša mala knjižnica: Susret s Latvijom

Autor: Ludmila Pauletić, 22. 3. 2021.

U sklopu projekta „Naša mala knjižnica“ koji provodimo s 3. razredom organizirali smo susret s učenikom 7. razreda Nikitom  Savčenkom. Nikita je porijeklom iz Latvije, točnije iz glavnog grada Rige.

Pitate se zašto? Naime, u sklopu projekta dobili smo pismo namjere od Anete M. Istražujući doznali smo da je Anete M. zapravo Anete Melecke animatorica iz Latvije koja je autorica svjetski poznatog kratkometražnog animiranog filma „Kiosk“, prema kojemu je nastala i istoimena slikovnica. Njezina slikovnica čita se u projektu NMK  kod mlađih uzrasta. Nikita je učenike 3. razreda u jednosatnom druženju upoznao s Latvijom. Pričao je o djetinjstvu u Latviji te je time obogatio učenike znanjima o njima dotad nepoznatoj zemlji. Druženje je popraćeno pitanjima i pokojom latvijskom riječju. Učenici su kasnije pogledali i animirani film „Kiosk“ autorice Anete Melecke.