Dobili smo oznaku "Sigurna škola"

Autor: Alen Hasikić, 5. 3. 2021.

Nakon brojnih aktivnosti koje smo proveli u školi u sklopu projekta "Sigurnije škole i vrtići" s ponosnom možemo reći da smo primili od Hrvatskog Crvenog križa oznaku "Sigurna škola."

Riječ je o oznaci koja se dobije ukoliko škola uspije prikupiti više od 20 bodova u zadanim aktivnostima.

Neke od aktivnosti koje smo proveli jesu: upoznavanje s izvanrednim situacijama, brojevi žurnih službi, upoznavanje s brojem 112, izrada plakata sa žurnim službama, upoznavanje sa sadržajem ruksaka za krizne situacije i dr.

Cilj projekta „Sigurnije škole i vrtići: Razvoj online platforme za sigurne i dobro pripremljene osnovne škole i vrtiće za izvanredne situacije“ je staviti naglasak na životno važne teme Prve pomoći (PP), Pripreme za izvanredne situacije (PIS), Psiho-socijalne pomoći (PSP) te podići svijest o sigurnosti u školama i vrtićima.

Voditelj projekta: Alen Hasikić, pedagog