Pustolovine Detektiva Macana u 3. razredu

Autor: Alen Hasikić, 1. 3. 2021.

Prošlog tjedna učenici 3. razreda u sklopu projekta „Naša mala knjižnica“ razmijenili su lutke knjiškog junaka, Detektiva Macana, s učenicima iz Duge Rese. Šuška se šuška da je Detektiv Macan bio na tajnom zadatku u 3. razredu. Trebao je doznati gdje su se sakrile suze Svetog Lovre, zašto su srijede slatke, te koja je detektivska priča učenicima najdraža. Priča se da je Detektiv dobro omastio brk istarskom maneštrom i fritulicama. Više se odmarao nego se bavio detektivskim poslom, a djeca su ga rado ugostila u svojim domovima. Budući da je tajni zadatak uspješno priveo kraju Detektiv Macan odlazi u nove pustolovine. Punog trbuščića i sretnog brka pozdravio se s učenicima trećeg razreda i krenuo u nove pustolovine.

Sretan put, Detektive!

Ovom prilikom zahvaljujemo noni Veri Dujmović koja je uz pomoć unuka Antonia Dujmovića izradila našeg Detektiva Macana.

Antonio Dujmović

Vera Dujmović i Antonio Dujmović