eTwinning projekt: "1 jabuka na dan, liječnik iz kuće van" u 2. razredu

Autor: Alen Hasikić, 3. 2. 2021.

U našoj školi trenutno se provodi godišnji eTwinning projekt: "1 jabuka na dan, liječnik iz kuće van."

Koordinator projekta je pedagog Alen Hasikić, a u projektu sudjeluju: učiteljica  Mirjana Laković i učenici 2. razreda.

Jučer, 2.2.2021. održala se prva aktivnost iz projekta. Aktivnost se sastojala od upoznavanja s projektom, izrade plakata u svrhu upoznavanja drugih učenika s našim projektom te razgovora o budućim aktivnostima.

Autori ovog projekta jesu:

Jadranka Čikić, dipl. učitelj RN u zvanju savjetnika. Zaposlena u OŠ Šime Budinića, Zadar.

Biljana Agić, prof. biologije u OŠ Šime Budinića, Zadar.

U rubrici eTwinning projekti na stranicama naše škole moći ćete redovito pratiti novosti iz ovog projekta.

O projektu:

Projekt "1 jabuka na dan, liječnik iz kuće van" zamišljen je kao cjelogodišnji projekt u kojem će Dan jabuka, 20. listopada, trajati cijele školske godine.
Radi povećanja unosa svježeg voća i povrća te mlijeka i mliječnih proizvoda, kao i podizanja svijesti o značaju zdrave prehrane kod školske djece, Republika Hrvatska provodi Školsku shemu, odnosno dodjelu besplatnih obroka voća, povrća i mlijeka za školsku djecu.

Kako je i naša škola uključena u ovaj Program, jabuka je vrlo često prisutna u našim učionicama te se projektom želi kod učenika razviti i povećati svijest o njezinoj korisnosti. Uz upoznavanje zdravstvene korisnosti jabuke i njezinih bioloških značajki, kroz različite aktivnosti tijekom godine kod učenika će se razvijati i eko svijest, te svijest o očuvanju kulturnih običaja, ali i poticati kreativnost u jezičnom i umjetničkom području.

Aktivnosti Projekta provode se jednom ili više puta mjesečno vezujući ih uz značajne dane i datume koje obilježavamo.