Obavijest o upisima u srednju školu

Autor: Mladen Majušević, 1. 6. 2020.

Obavještavamo vas da je dana 27. svibnja 2020. godine u Narodnim novinama, broj 62/2020, objavljena Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021., čiji je sastavni dio i struktura razrednih odjela i broja učenika I. razreda.

Odluka je dostupna na sljedećoj poveznici:

Ističemo da je ove godine propisana mogućnost dostave prijavnica za upis, upisnica u školu, kao i dokumenata o ispunjavanju posebnih uvjeta za upis, osobno ili elektroničkim putem.

Što se tiče dostavljanja originalne dokumentacije u osnovnu školu (prijavnice učenika koji su je poslali elektroničkim putem), dostavljanje originala nije potrebno.

Upisnice te ostalu dokumentaciju koju dostavljate u srednju školu također ćete moći dostaviti osobno ili putem elektroničke pošte koja će biti objavljena na internetskim stranicama srednje škole koju će dijete upisati. Originalnu dokumentaciju učenika koja se predaje u srednju školu (upisnice i dokumenti koji su uvjet za upis) učenik ili roditelj/skrbnik može donijeti do kraja rujna 2020.

Dakla, sva propisana dokumentacija može se uslikati ili skenirati te poslati elektroničkim putem.

1. Hodogram upisa u srednje škole 2020/2021.

2. Hodogram upisa u srednje škole 2020/2021. za učenike s teškoćama

3. Pogledajte video o postupku prijave u NISpuSŠ klikom na poveznicu