Obavijest - upisi u 1. razred osnovne škole za školsku godinu 2020./2021.

Autor: Mladen Majušević, 19. 5. 2020.

Poštovani roditelji djece školskih obveznika za upis u 1. razred,

od 11. svibnja 2020. nastavljaju se aktivnosti vezane za upis djece u 1. razred osnovne škole. U prvom periodu počinju samo liječničkim pregledima. Rokovi za upis u školu kao i sve ostale povezane aktivnosti biti će usklađene s aktualnom situacijom. Zbog nužnosti poštivanja mjera zaštite od širenja zaraze koronavirusom ispitivanje spremnosti za školu od strane ostalih članova Stručnog povjerenstva škole neće se moći provesti na dosadašnji način.

U skladu s aktualnom situacijom i radi zaštite dobrobiti djece školskih obveznika, postupci utvrđivanja psihofizičkog stanja bit će prilagođeni sadržajem i opsegom.

Naglašavamo da je u postupku utvrđivanja spremnosti djeteta za školu i dalje obavezan liječnički pregled djeteta. Za organizaciju i provođenje nadležna je dr. med. Danijela Beaković, specijalist školske medicine, Dom zdravlja Poreč (tel. 433-660). O terminu pregleda roditelji će biti obaviješteni telefonskom pozivom. Osim mišljenja školske liječnice, pri donošenju odluke o spremnosti djeteta za školu u obzir će se uzeti podaci dobivene od roditelja, od ostalih stručnjaka uključenih u rad s djetetom, liječnička i ostala dokumentacija (povijest bolesti, nalazi psihologa, logopeda, rješenje o tjelesnom oštećenju, mišljenje predškolske ustanove, itd.). Na osnovu svih raspoloživih podataka donijet ćemo za svako dijete odluku o daljnjim postupcima i načinu daljnjeg ispitivanja te roditelje obavijestiti o tome.

Za sva pitanja možete se obratiti Alenu Hasikiću, pedagogu škole na alen.h393@gmail.com

ŠTO SVE OBUHVAĆA SPREMNOST DJETETA ZA ŠKOLU možete pogledati na poveznici koja se nalazi ovdje.