Sjajne vijesti s Regionalnog natjecanja u Imotskom u disciplini flauta

Autor: Mladen Majušević, 3. 3. 2020.

U glazbenoj školi „Dr. fra Ivan Glibotić“ u Imotskom održano je 58. regionalno hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa u disciplini puhači, od 29. 2. do 01. 3. 2020.

Umjetničku školu Poreč predstavile su tri učenice flaute:

Mi posebno ističemo nastup Eve Palman učenice 2. razreda naše škole koja je u I. kategoriji osvojila je I. nagradu sa 92,13 bodova. Evu je pripremala učiteljica savjetnica Samanta Stell.

Učenicu je uz klavirsku pratnju podržala sjajna korepetitorica profesorica klavira Antonella Picinić.

Eva je, uz još jednu učenicu Umjetničke škole Poreč Chiaru Petretti, sjajnim nastupom postigla 1. nagradu i pravo nastupa na Državnom natjecanju gdje će se natjecati u finalu na Muzičkoj akademiji u Zagrebu. Dakle, Evi i Chiari predstoji još četiri tjedna intezivnih priprema zajedno sa sjajnom učiteljicom savjetnicom Samantom Stell. Učenicama Evi i Chiari ovo je ujedno prvo natjecanje u kojem su sudjelovale, što čini ovaj uspjeh još većim.

Velike čestitke!