Mali planinari s druge strane Limskog kanala

Autor: Mladen Majušević, 3. 2. 2020.

U subotu, 1. veljače 2020. učenici Škole su, pod stručnim vodstvom učiteljice geografije i iskusne organizatorice raznih aktivnosti u prirodi Tatjane Somer, odradili još jednu pješačku rutu izvannastavne aktivnosti Mali geografi - planinari.

Tako su ove subote prešli s druge strane Limskog kanala i od Rovinjskog sela, krećući se šumskim putem prema sjeverozapadu, došli do lijepog vidikovca s kojeg se pruža sjajan pogled. Uživajući u pogledu, uz puno smijeha i zabave svojstvenih ovakvom vidu učenja, na licu su mjesta mogli učiti o geomorfološkim osobitostima ovog dijela Istre, ali i o prirodi u vrijeme njenog uspavanijeg zimskog razdoblja.

Na kraju istaknimo kako nas osobito veseli da se zanimanje učenika za ovu novu izvannastavnu aktivnost protokom vremena ne smanjuje. Naši su, dakle, učenici spremni i voljni, uz neizostavnu roditeljsku potporu i angažman učiteljica, i subotama ustajati ranije i svoje slobodno vrijeme, pod okriljem Škole, trošiti na zdravo kretanje prirodom i usvajanje novih, praktičnih znanja i vještina. Upravo smo zbog toga jako zadovoljni i ponosni.

Kako je to u stvarnosti izgledalo, pogledajte u foto galeriji.