Predavanje Državne uprave za zaštitu i spašavanje

Autor: Mladen Majušević, 3. 2. 2020.

Danas je, tijekom prva dva sata, gospodin Renato Kalac, načelnik odjela Područnog ureda Državne uprave za zaštitu i spašavanje, učenicima prvog i drugog razreda održao poučno i djeci prilagođeno predavanje. Cilj predavanja je bio pojasniti najmlađima kako se ponašati u slučaju neposredne opasnosti. Predavanje je bilo zanimljivo o čemu svjedoči izvrsna reakcija najmlađih koji su bili jako zainteresirani i prepuni brojnih pitanja. Na kraju predavanja, a to je djeci bio i najveći doživljaj, nekolicina dobrovoljaca je telefonski nazvala centar 112 koji su time 'alarmirali' o nekom - za ovu priliku izmišljenom - nesretnom događaju.

Na koncu, uz pohvalu gospodina Kalca, koji je rekao da su jako rijetke ovako dobre škole kao što je naša, učenici su dobili i edukativnu društvenu igru Zemlja rizika.