Patka selica je otputovala u Vukovar - projekt Naša mala knjižnica

Autor: Ludmila Pauletić, 22. 1. 2020.

Eto, patke su krenule za OŠ Siniše Glavaševića u Vukovar, vjerojatno će se lijepo provesti i svašta nešto vidjeti, a i naučiti, neka im je sretno!

U našu su školu odmah poslije zimskih praznika iz Vukovara odletjele dvije neobične patke. Pitate se zašto?

Eto, da vam ukratko ispričamo. Učenici 4. razreda sa svojom učiteljicom Sanjom Kalčić, uključeni su u projekt pod nazivom „Naša mala knjižnica“. Jedan od zadataka projekta je pročitati priču Sjeverac dječarac i patka selica, a zatim izraditi od bilo kojeg materijala patku iz priče. Zatim se patku šalje u jednu od odabranih škola koje su u projektu.

Nama su patke stigle iz vukovarske osnovne škole Siniše Glavaševića, a mi smo njima prošli tjedan poslali naše patke. Patke borave kod učenika nekoliko dana, a učenici su zaduženi da vode dnevnik o tome kako provode vrijeme s patkama i što rade. Nakon toga patke se vračaju u svoje škole sa pričama o putovanju koje učenici druge škole mogu doznati iz posebnih bilježnica namijenjenih za to. Vrlo zanimljivo, zar ne?

Nekoliko dana nakon što smo dobili patke iz Vukovara, krenuli smo u izradu naših pataka. Izradile smo ih od stiropora. Pošto su neobične, nazvale smo ih Disko patke ha, ha, ha ne… nazvale smo ih Violeta i Rossa. Eto, patke su krenule za Vukovar vjerojatno će se lijepo provesti i svašta nešto vidjeti, a i naučiti, neka im je sretno!

učenice dodatne nastave 4.r. iz HJ