Humanitarne akcije u školi

Autor: Katerina Zgrablić, 22. 12. 2019.

Već od samog početka prosinca, blagdansko se ozračje uvuklo u našu školu. Kao i obično, prigodno smo ju uredili u blagdanskom ugođaju, izrađivali božićno – novogodišnje čestitke i ukrase, veselili se, ali ni ove godine nismo zaboravili na one kojima je naša pomoć potrebna. Na poticaj grupe Humane vrednote, koja tijekom cijele godine potiče razvoj solidarnosti i empatije kod učenika, uključili smo se u nekoliko humanitarnih akcija.

Prikupljanjem prehrambenih namirnica i higijenskih sredstava za socijalno ugrožene obitelji uključili smo se u hvalevrijednu akciju "Jedna za druge" Humanitarne udruge „Naš San Njihov Osmijeh“ iz Pule koja se provodi već desetu godinu zaredom. Sudjelovali smo i u nacionalnom programu „Za tisuću radosti“ koji se, u organizaciji Hrvatskog Caritasa, ove godine provodi pod nazivom „Probudi dobro u svijetu!“. Akciju, čiji je cilj osigurati pomoć najsiromašnijim obiteljima u Hrvatskoj, podržali smo kupnjom narukvica  po simboličnoj cijeni od pet kuna.

Već devetu godinu zaredom sudjelujemo i u projektu Kumstvo koje provodi Humanitarna udruga Kolajna ljubavi. Nedavno smo uplatili školarinu za 2020. godinu u iznosu od 1000 kuna za naše kumče Hubertha Kayomba, dječaka iz Tanzanije koji živi u sirotištu. Od udruge smo dobili Huberthove fotografije i izvješće o njegovu napredovanju koje se nalazi u privitku ove vijesti.

Humanitarnim akcijama u školi koordinirala je Snježana Vujić, voditeljica grupe Humane vrednote.

Zahvaljujemo se svima na donacijama i sudjelovanju u ovim akcijama!

Priloženi dokumenti:
Kumstvo-2045.pdf (807.42 KB)