Uspješno održana Večer matematike

Autor: Katerina Zgrablić, 12. 12. 2019.

Među učenicima često vlada uvjerenje kako je matematika težak i nerazumljiv predmet te uz nju vežu negativne emocije, uvjerenja i stavove. Da to uopće ne mora biti tako te da matematika ima i svoju zabavnu stranu koja samo čeka da bude otkrivena, dokazala je i ovogodišnja Večer matematike u našoj školi  koja je održana 11. prosinca za učenike svih razrednih odjela. Sudjelovanjem u zanimljivim i dinamičnim matematičkim igrama i radionicama zajedno sa svojim roditeljima, učenici su imali priliku uvidjeti da se matematika nalazi svuda oko nas, da svi mi svakodnevno nailazimo na razne matematičke situacije i probleme koje uspješno rješavamo. Pritom su se svi dobro zabavili i proveli večer u ugodnome druženju.

Najsrdačnije se zahvaljujemo učenicima i roditeljima na velikom odazivu. Pozivamo i ostale da nam se pridruže sljedeće godine na novom matematičkom druženju  kako bi se uvjerili da se matematike ne treba bojati jer ona itekako može biti zanimljiva i zabavna.