Fažanski tanac 2019.

Autor: Katerina Zgrablić, 9. 6. 2019.

U Fažani je dana 1. lipnja 2019. godine održano 16. izdanje Fažanskog tanca, najvećeg susreta folklornih skupina učenika osnovnih škola i prezentacija dječje kulture Istre. Sudjelovalo je 16 folklornih grupa, među kojima i naša foklorna skupina Plesarini pod vodstvom učiteljice Lolite Njegovan. Manifestacija se trebala održati na Trgu sv. Kuzme i Damjana, ali je zbog kiše održana u školskoj dvorani OŠ Fažana. Plesarini su nastupili četvrti po redu i izveli tradicionalni ples rašpa. Nakon nastupa uživali su u zalasku sunca i zajedničkom druženju uz sladoled.

Izvor: Lana Janko i Lana Radovčić, 4. razred