U Umagu održan Festival zavičajnosti za osnovne škole

Autor: Katerina Zgrablić, 22. 5. 2019.

U OŠ Marije i Line u Umagu je pod pokroviteljstvom Istarske županije dana 17. svibnja održan Festival zavičajnosti za osnovne škole. Svoje su cjelogodišnje projekte zavičajne nastave predstavili učenici i mentori iz 45 istarskih osnovnih škola.

Ovogodišnji zavičajni projekt učenika naše škole pod nazivom Usnuli grad u srcu Drage predstavili su učenici  Leonard Janko i Erika Mendiković te učiteljice Maja Pavličić i Katerina Zgrablić. Projekt je realiziran tijekom školske godine s učenicima predmetne nastave korelacijom nastavnih predmeta Hrvatski jezik, Informatika i Povijest. Učenici su se kroz terenski rad upoznali s povijesnim lokalitetom Dvigrad. Kroz samostalne istraživačke radove i radionički tip nastave upoznali su prošlost i kulturu Dvigrada, način života i kulturu srednjeg vijeka. Naučene sadržaje te dvigradske legende interpretirali su kroz različite umjetničke forme te obradili ih koristeći informacijsko-komunikacijsku tehnologiju. Radovi nastali u sklopu projekta bili su izloženi na našem štandu. Izložba radova bit će postavljena i u  holu naše škole prigodom Dana škole, a rezultati rada na projektu će se prezentirati na Projektnom danu.

Zahvaljujemo se domaćinima ovog susreta na odličnoj organizaciji!

Izvor: Novinarska grupa