Noć knjige

Autor: Ludmila Pauletić, 10. 5. 2019.

I ove školske godine uključili smo se u projekt Noć knjige – manifestaciju promocije knjige i čitanja održan u ponedjeljak 29. travnja.

Koordinatori projekta su odredili temu Omiljeni likovi i junaci iz svijeta knjige i stripa. Zaštitni znak Noći knjige bio je Knjigomir, junak s posebnim moćima koje mu je priskrbilo čitanje. Knjigomir nam simbolizira omiljene likove koji su nam važni, s kojima smo odrasli i s kojima smo se poistovjetili čitajući i putujući svijetom mašte koje omogućuje samo čitanje.

Naša škola se uključila u manifestaciju Noć knjige s bogatim programom. Čitali smo prvašima i drugašima. Posebni biser naše matineje je bio susret s poznatim istarskim piscem Danielom Načinovićem koji se peti sat uključio i u čitanje prvašima.  Knjižničarka je u školskoj knjižnici priredila izložbu dostupnih nam stripova – dosada nismo ni bili svjesni bogatog izbora stripova koje posjeduje naša školska knjižnica.

Drugi sat drugašima, a peti sat prvašima čitali su učenici Anja Vanja Terlević (4.r.), Leon Dodić (4.r.), Luka Matošević (4.r.), Lana Koraca (4.r.), Lana Janko (3.r.), Lana Radovčić (3.r.), Veronika Hrvatin (4.r.), Bruno Steblaj  (4.r.), Erik Babić (3.r.) i Vita Herak (3.r.). Čitali su im priče i stripove: Divlji konj, Durica, Naopake bajke, Uljuđeni vuk, Gospodin Nosko nalazi prijatelje, Dobro jutro – laku noć, Učimo čitati iz priče u priču, Moje najdraže priče, Uzbudljive priče i Ja konj Zvonimira Baloga.

Ovogodišnjom manifestacijom Noći knjige odali smo čast knjizi i čitanju što nam je i bio glavni cilj.