LIK 2019.

Autor: Katerina Zgrablić, 14. 3. 2019.

LIK 2019. - Natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna, svake godine predstavlja izazov likovnim kreativcima naše škole.
Ovogodišnja tema bila je Ekologija (ugrožene životinjske vrste mog kraja). Učenici su trebali izraditi plakat kojime će upozoriti na ekološki problem ugroženosti životinja i to u tehnici kolaža ili računalnoj grafici. Natjecanje LIK zahtjeva, osim tehničke vještine, izrazitu kreativnost i originalnost.
Na županijsku razinu natjecanja pristigla su 143 rada iz 36 istarskih osnovnih škola.
Rad našeg Matea Matoševića odabran je među 10 najboljih u Istri te je pohvaljen.
Dodjela pohvala i priznanja održana je 11.3.2019. u područnoj školi OŠ Vladimira Nazora Pazin, u  Svetom Petru u Šumi gdje je upriličena i izložba odabranih radova.
Čestitke Mateu na izvrsnom radu, ali i svim ostalim učenicima naše škole koji su pristupili natjecanju LIK i iskazali svoju kreativnost, likovnu spretnost i nadasve marljivost.

Izvor: Eni Blašković, učiteljica Likovne kulture