Online kviz-natjecanje ''Koliko poznaješ Hrvatski sabor?''

Autor: Katerina Zgrablić, 5. 3. 2019.

U petak, 1. ožujka održano je online kviz-natjecanje učenika osnovnih škola ''Koliko poznaješ Hrvatski sabor?''. Na natjecanju su sudjelovale 53 osnovne škole iz cijele Hrvatske. Kviz se već šestu godinu provodi u sklopu državnih natjecanja i smotri Agencije za odgoj i obrazovanje i usklađen je s nastavnim planom i programom povijesti, ali i očekivanim ishodima Kurikuluma međupredmetnih i interdisciplinarnih sadržaja Građanskog odgoja i obrazovanja za osnovne i srednje škole.  U kvizu je sudjelovao i tim naše škole: Petra Štifanić, Leon Korenić i Sara Šergo. Naši su učenici pokazali koliko znaju o suvremenom hrvatskom parlamentu i njegovu ustroju, načinu njegova rada i odgovornosti saborskih zastupnika, ali i o njegovoj povijesnoj ulozi i pojedincima koji su svojim djelovanjem dali poseban doprinos Saboru. Zauzeli su 17. mjesto u poretku te im čestitamo na postignutom rezultatu!