Terenska nastava učenika 7. razreda

Autor: Katerina Zgrablić, 19. 2. 2019.

Dana 30. siječnja 2019. godine zajedno s vršnjacima iz TOŠ Bernardo Parentin iz Poreča i u pratnji razrednica, krenuli smo prema Zagrebu na terensku nastavu. Nakon duge vožnje autobusom napokon smo stigli na naše odredište, do  zgrade Edukacijskog centra Crvenog križa Hrvatske. Kad smo ušli u zgradu, prvo smo se raskomotili, a zatim krenuli u obilazak centra uz stručno vođenje gđe Helene. Nakon razgleda izložaka pogledali smo i kratki dokumentarni film o organizaciji Crvenog križa te sudjelovali u zabavnoj i poučnoj radionici „Korak naprijed. Stereotipi i predrasude, socijalna inkluzija“. Pozdravili smo se s osobljem i krenuli prema Trgu bana Josipa Jelačića gdje smo dobili slobodno vrijeme koje smo iskoristili za zalogaj u McDonald's-u. Pokraj kipa Augusta Šenoe dočekala nas je vodičkinja u kostimu učiteljice Branke, liku iz Šenoine pripovijetke te nam ispričala sve o njemu vodeći nas kroz grad i pokazujući nam mjesta koja je opisivao u svojim romanima. Odvela nas je i u njegovu kuću gdje smo vidjeli originalne predmete koje je on tijekom svog života koristio i upoznala nas s ostalim važnim ljudima iz njegove obitelji. Obogaćeni znanjem, ali i pomalo umorni, krenuli smo prema svojim kućama.

Izvor: Nina Radovčić, 7.razred