Kviz „Znanjem protiv ovisnosti“

Autor: Maja Zubalić, 13. 12. 2011.

Mjesec borbe protiv ovisnosti u Republici Hrvatskoj obilježava se u razdoblju od 15. studenoga do 15. prosinca svake godine. U navedenome razdoblju, obilježavanje se provodi i u našoj školi s namjerom upozoravanja cjelokupne javnosti na problem zlouporabe svih sredstava ovisnosti. Tim obilježavanjem nastojimo potaknuti sve stanovnike lokalne zajednice, učenike, roditelje i učitelje na aktivnu borbu protiv ovisnosti i zlouporabe svih oblika sredstava ovisnosti. Zajedničkim aktivnostima nastojimo se uspješno suprotstaviti ovom ozbiljnom problemu današnjice.

U ovogodišnjem Mjesecu borbe protiv ovisnosti u našoj školi ostvaruju se raznovrsni sadržaji i aktivnosti pod parolom: ZDRAVO ODRASTANJE – MOJ JE IZBOR.

Pisali smo pjesme, crtali, izrađivali letke i razglednice, natjecali se u stolnome tenisu, održali debatu, slušali poučna predavanja vanjskih suradnika i sami pripremili poučna predavanja za svoje vršnjake, a 8. prosinca posjetit ćemo štićenike zajednice Cenacolo koje ćemo darivati kućnim potrepštinama prikupljenim u školskoj humanitarnoj akciji.

Kviz znanja, održan 2. prosinca 2011., posvetili smo općoj informiranosti odnosno znanju kao prevenciji svih sredstava ovisnosti. Informiranost o štetnosti djelovanja raznih sredstava ovisnosti potaknut će nas na donošenje ispravne odluke o životu bez opijata, zdravu životu odnosno zdravu odrastanju. Dakle, znanjem borimo se protiv ovisnosti!

U kvizu znanja sudjelovali su: Stjepan Cerjan i Selma Berbić (VIII. razred), Ema Čehić i Fabian Babić (VII. razred), Eva Kljajić i Karla Martinović (VI. razred) te Hana Kuhar i Ena Cerjan (V. razred). Znanje ekipa pratilo je i bodovalo povjerenstvo u sastavu: ravnateljica Greis Franković, učiteljica engleskoga jezika Katarina Tomičić Stepančić, učiteljica razredne nastave Snježana Vujić, načelnik Općine Sv. Lovreč Silvano Matošović, predsjednica Vijeća roditelja Sanja Dobran te predstavnica Vijeća učenika Monika Matošević.

Po završetku kviza znanja, ravnateljica Greis Franković uručila je pobjednicima kviza (Selmi Berbić, Fabianu Babiću, Karli Martinović i Eni Cerjan) zaslužene nagrade i diplome. Osim sudionika kviza, nagrade i diplome primili su učenici pobjednici nagradnoga natječaja: Matea Terlević (V. razred) za najuspješniji poučni letak kojim se promiče zdrav stil življenja te Ema Čehić (VII. razred) za najuspjeliji literarni rad na temu „Zdravo odrastanje, moj je izbor.“ Nagrade i diplome uručene su i pobjednicima stolnoteniskoga turnira i to u kategoriji kadetkinja  Matea Pršurić , u kategoriji najmlađih kadetkinja Eva Kljaijć, u kategoriji kadeta Glavočević Nikola te u kategoriji najmlađih kadeta Glavočević Ivan.

Učenici su svojim aktivnostima u Mjesecu borbe protiv ovisnosti pokazali koliko im je stalo do zdravoga stila življenja.