Književni susret s književnicom Nadom Mihoković-Kumrić

Autor: Ludmila Pauletić, 30. 11. 2018.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige u našoj školi je u srijedu, 28.11. boravila hrvatska književnica Nada Mihoković-Kumrić, autorica knjiga „Lastin rep“ i „Tko vjeruje u rode još“ koje su na popisu lektire za osnovnu školu.

Upravo zbog toga je književnica najviše govorila o ova dva romana za mlade.

Spisateljica živi u Velikoj Gorici, a našu je školu već jednom posjetila prije osam godina.

Za knjigu „Lastin rep“ je 1995. godine dobila nagradu Mato Lovrak za najbolji dječji roman godine.

Proveli smo sa spisateljicom jedan zanimljiv školski sat. Svojim osebujnim stilom ispričala nam je ponešto o svome životu, privatnom i profesionalnom, te rado odgovarala na pitanja učenika. Gospođa Nada piše za mlade i za odrasle. Napisala je trinaest  romana, a njezine zadnje dvije knjige su „Imaš izbor“ – knjiga basni te „Čitateljsko oko“ – osvrti, ogledi i pogledi, kao svojevrsni osvrt na predstavljenu Nacionalnu  strategiju poticanja čitanja od 2017. do 2022. godine proglašenu krajem 2017. godine.

Autorica je čitanjem ulomaka iz knjiga  „Lastin rep“ i „Tko vjeruje u rode još“ pobudila znatiželju publike i potakla učenike da knjige potraže u našoj školskoj knjižnici.

Spisateljici želimo još puno plodnih trenutaka i godina u pisanju knjiga!