Čitaj mi naglas

Autor: Ludmila Pauletić, 26. 11. 2018.

Projektom „Čitaj mi naglas“ obilježili smo Dječji tjedan i Mjesec hrvatske knjige na tradicionalan način čitanjem prvašićima. U čitanju su sudjelovali učitelji i učenici. Zapravo s projektom smo tek počeli i nastavit ćemo tijekom cijele školske godine.

Tema ovogodišnjeg Mjeseca knjige, u ovoj Europskoj godini kulturne baštine proglašene odlukom Vijeća Europske unije i Europskog parlamenta, je bila „Baš baština“,  zato smo odlučili prvašićima čitati bajke kao važan dio kulturne baštine svakog naroda. Počeli smo s Grimmovim bajkama „Crvenkapica“ i „Ivica i Marica“ koje su čitale naša ravnateljica i psihologinja – pedagoginja, a nastavili smo s bajkom „Mačak u čizmama“ koju je pročitala učiteljica engleskog jezika te učenica Vanesa Đurić pročitala je priču Pošta za tigra.

U Mjesecu hrvatske knjige dan 11.11. proglašen je Danom hrvatskih knjižnica kada se provodi jednodnevna akcija čitanja u školama, vrtićima i knjižnicama diljem Hrvatske. Mi smo taj dan obilježili u petak 9.11. kada je učenica 4.r. Lana Radovčić čitala 1. i 2. razredu bajku „Vuk i sedam kozlića“.

Projektom „Čitaj mi naglas“ odazvali smo se manifestaciji slavljenja knjige i čitanja i učvrstili naše prijateljstvo s knjigom i čitanjem.