Posjet Željke Horvat-Vukelja

Autor: Ludmila Pauletić, 26. 11. 2018.

U četvrtak, 22.11. našu školu je posjetila popularna dječja književnica i dugogodišnja urednica Modre laste Željka Horvat-Vukelja. Susret smo organizirali u sklopu Mjeseca hrvatske knjige.

Učenici nižih razreda dočekali su gošću u holu škole. Autorica“ Hrabrice“ i „Slikopriča“ je stigla vedra i nasmijana. Iz svoje vjerne suputnice, Ljubičaste torbe Ljubice Torbić, spisateljica je izvlačila rekvizite i neobične predmete – sudionike raznih neobičnih Željkinih priča. Željka posjeduje vrlinu opažanja u svijetu malih stvari pomoću kojih napravi jednostavnu priču koja zna zadiviti i zabaviti njezine slušatelje i čitatelje. Bilo je ugodno provesti jedan sat ispunjen gošćinim muziciranjem na usnoj harmonici, sviranjem učenika rukama i nogama slušajući priče o dječaku ili crviću koji je tražio sebi stan.

U ovo predbožićno vrijeme nam Željka još prepričala poznatu priču o Orašaru kojoj se sva djeca dive.

Susret je prošao u ugodnom i opuštenom raspoloženju. Na kraju je spisateljica pohvalila učenike za kulturno ponašanje,  a nisu izostali ni pokloni Školske knjige.

Ludmila Pauletić, školska knjižničarka

U četvrtak, 22. studenog 2018. godine održan je književni susret s književnicom Željkom Horvat-Vukelja za učenike od prvog do četvrtog razreda. Susret se održao u holu škole. Književnica nam je ispričala tri priče. Jedna je priča govorila o dječaku Jurici koji svira tamburicu, druga o Orašaru, a treća o crvu koji traži stan. Te priče su bile jako poučne. Iz priča sam naučila:

-Nikada ne smijemo odustati i moramo slijediti svoje snove

-Ako tražimo previše, nećemo dobiti ništa.

Književnica je u svojoj torbi imala neke stvari i likove iz priča koje nam je pokazala čime je ovaj susret učinila još zanimljivijim.

Lana Radovčić, 4. razred - novinarska grupa