Posjet Down syndrom Centru Pula

Autor: Katerina Zgrablić, 5. 11. 2018.

Dana 30. listopada učenici petog razreda posjetili su Down syndrom Centar u Puli u pratnji pedagoginje Lidije Malčević Lovrić i učiteljice Ane Dodić. U Centar su ponijeli kolače i poklone koje su prikupili te su prijepodne proveli u stjecanju novih poznanstava i prijateljstava i ugodnome druženju.

Leon, Antonio, Mario, Ivana, Lara Viktorija i ja, učenici petog razreda, posjetili smo Down syndrom Centar u Puli. Dolaskom u Centar upoznali smo se s djecom i odgajateljima. Upoznali smo Karolinu, Gabrijela i Anu. Nakon upoznavanja zajedno smo se zabavljali i plesali. Ana je stalno pjevala i bila je vrlo vesela. Vrlo bih rado ponovno posjetila novostečene prijatelje.

Lea Terlević, 5. razred

Dana 30.10.2018. smo bili u Down centru i posjetili djecu s Down sindromom. Do Pule smo se vozili školskim kombijem. Kad smo stigli dočekali su nas neki od štićenika Centra, a neki su bili unutra i igrali se. Uzeli smo igračke i flomastere koje smo im poklonili. Kao dobri domaćini počastili su nas sokom i kolačima. Poslije smo svi skupa plesali i slušali glazbu. Mi dečki iz petog razreda dobili smo zadatak pronaći dečke za ples, a kad smo ih našli dali smo si ime ,,Bend“.

Antonio Mendiković, 5. razred