Projekcija filma „Jutro poslije“

Autor: Maja Zubalić, 9. 12. 2011.

U sklopu Mjeseca borbe protiv ovisnosti  naša  škola je organizirala projekciju filma „Jutro poslije“  za učenike osmog razreda.

Iris Žužić i Endy  Terlević, 8. razred

Projekcija se održala na satu razrednice Lolite Njegovan 18. 11. 2011.  S obzirom da je film bio vezan za rizično seksualno ponašanje mladih, razrednica Lolita Njegovan nas je savjetovala da bilježimo  pitanja oko kojih imamo  nedoumice. Dana 28. 11. 2011. u posjet nam je došla doktorica  Daniela  Puniš  kako  bi nam održala edukativno predavanje o spolno prenosivim bolestima i odgovorila na naša pitanja te smo tako napokon dobili priliku porazgovarati sa stručnjakom.  Doktorica nas je upozorila na najgore spolno prenosive bolesti odnosno virus HIV-a, ali i one manje opasne kao što je HPV koji se lako prenosi. No, ukoliko se ne liječi može dovesti do raka grlića maternice. Stoga nam  je savjetovala  posjet ginekologu nakon stupanja u spolne odnose kako bismo zaštitili svoje zdravlje.  Doktorica nas je i obavijestila o  besplatnom  cijepljenju protiv HPV-a ističući kako je  najbolja prevencija spolnih bolesti  korištenje  zaštite. Predavanje je bilo korisno jer    nemamo često  priliku razgovarati  o stvarima koje nas zanimaju bez nekih neugodnosti i straha.  Budući da se kod kuće često susrećemo s neugodnostima vezanim za takve razgovore  htjeli bismo  istaknuti da  bilo bilo dobro uvesti  predmet seksulanog odgoja u škole  te se zahvaljujemo doktorici Puniš na odličnom predavanju.