Edukativno predavanje za učenike 6. razreda u sklopu Mjeseca borbe protiv ovisnosti

Autor: Maja Zubalić, 6. 12. 2011.

U sklopu Mjeseca borbe protiv ovisnost  17. studenog 2011. godine  učenici 6.  razreda s razrednicom Anom Dodić  imali su predavanje o odgovornom ponašanju mladih. Predavanje je održao koordinator kontakt policajac  Eduard Samac iz porečke postaje.

Marko Ereiz, 6. razred

„Imali smo predavanje o tome kako se mladi trebaju odgovornije ponašati. Policajac  Eduard Samac pokazivao nam je snimke prometnih nesreća.  Naglasio je i bitne odgovornosti na cesti. Naučio sam da se ne smije voziti pod utjecajem alkohola jer čovjek ima smanjene sposobnosti reakcije . Volio bih kad bi imali češće takva predavanja.“

Karla Martinović, 6. razred

„Naučili smo da u prometu moramo biti pažljivi jer se nesreće nekad  neočekivano dogode. Najviše mi se sviđalo kad nam je policajac prikazivao prezentaciju o nesrećama. Policajci bi češće trebali dolaziti u škole i upozoravati  djecu da budu pažljiviji u prometu.“

Nina Dobran, 6. razred

„Imali smo vrlo korisno predavanje pod nazivom „Odgovorno ponašanje mladih“  koje je vodio koordinator kontakt policajac Eduard Samac. Posebno mi se sviđalo kad nam je pokazivao razne snimke o prometnim nesrećama  jer sam shvatila da bi se to moglo i meni dogoditi.“

Intervju vodila: Natali Banko,5. razred