Škola ugostila simpatičnog gosta iz Njemačke - Treffi oduševio djecu

Autor: Katerina Zgrablić, 26. 6. 2018.

Održana radionica jezične animacije

U ponedjeljak, 11. lipnja u školi je održan sat jezične animacije za učenike 3. razreda kao poticaj na zanimanje za njemački jezik, koji će učenici moći izabrati kao izborni predmet u 4. razredu.

Sat jezične zanimacije održale su nastavnice njemačkog jezika Škole za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu Pula i voditeljice Istarskog ogranka Hrvatskog društva učitelja i profesora njemačkog jezika (KDV), prof. savjetnica Marina Bojanić i prof. savjetnica Vesna Pavletić, a u goste su nam dovele i svoju maskotu Treffija von Goethea, koji je oduševio djecu svojim zanimljivim izgledom i prijateljskim pristupom.

Djeca su na radionici imala priliku upoznati se s njemačkim jezikom kroz pričanje, slušanje, crtanje, igru i ples. Cilj radionice je bio približiti djeci njemački jezik i pokazati im kako se on može učiti na vrlo zabavan način kroz igru i interaktivnu nastavu. Djeca na taj način zapravo nesvjesno uče kroz razne aktivnosti, pamte više nego kod 'klasičnog' načina učenja i nemaju osjećaj težine i opterećenosti gradiva.

Jezična animacija provodi se već 4. godinu uz potporu Goethe-Instituta Hrvatska, Agencije za odgoj i obrazovanje, a u sklopu svjetskog projekta „Škole: Partneri budućnosti“ iniciranog od strane Ministarstva Savezne Republike Njemačke.

Tekst: Kristina Radović Miletić, prof. njem. jez.

Die Grundschule in Sveti Lovreč hieß den sympathischen Treffi herzlich willkommen

Sprachanimation für die Drittklässler

Am 11. Juni wurde in unserer Schule Sprachanimation für die Drittklässler als Motivation zum Deutschlernen organisiert. Die Schüler können sich nämlich ab nächstem Schuljahr für das Wahlfach Deutsch entscheiden.

Sprachanimation wurde von den Prof. Marina Bojanić und Prof. Vesna Pavletić gehalten - Deutschlehrerinnen aus der Schule für Tourismus, Gastgewerbe und Handel Pula und Leiterinnen des Kroatischen Deutschlehrerverbands (Region Istrien). Zu Besuch ist auch ihre Maskotte Treffi von Goethe gekommen, von dem die Kinder begeistert waren.

Im Workshop konnten Kinder die deutsche Sprache besser kennenlernen – durch Sprechen, Hören, Zeichnen, Spielen, Singen und Tanzen. Das Ziel war den Kindern zu zeigen, dass Deutsch Spaß macht und dass mit Spaß alles leichter ist. Kinder lernen unbewusst durch verschiedene Aktivitäten und merken sich viel mehr als beim 'klassischen' Lernen. Sie haben kein Überlastungsgefühl und der Lernstoff scheint nicht so schwierig zu sein.

Die Sprachanimation wird seit 4 Jahren mit Ünterstützung von Goethe-Institut Kroatien, Agentur für Erziehung und Bildung im Rahmen des vom Bundesministerium Deutschlands iniziierten Projekts „Schulen: Partner der Zukunft“ durchgeführt.

Text: Prof. Kristina Radović Miletić, Deutschlehrerin