Projekt „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“

Autor: Katerina Zgrablić, 4. 6. 2018.

U sklopu projekta ''Posjet učenika osmih razreda Vukovaru'' koja uključuje sve učenike osmih razreda osnovnih škola u Republici Hrvatskoj, naši su osmaši boravili u Vukovaru od 22. do 24. svibnja 2018. godine. Po dolasku u Vukovar smješteni su u hostel ''Dubrovnik'' koji se nalazi u sklopu bivše vojarne 204. brigade HV. Prvoga dana programa u jutarnjim su satima posjetili Gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture. Poslije ručka poslušali su predavanja ''Domovinski rat'' i ''Bitka za Vukovar'', a nakon večere za sve učenike organizirana je disko-večer. Drugoga dana učenici su posjetili memorijalne lokacije na širem području grada. Dan je započeo obilaskom izložbenih prostora Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar, a nakon toga Spomen-doma hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti. Slijedio je posjet Mjestu sjećanja-Vukovarska bolnica '91., Memorijalnom groblju žrtava Domovinskoga rata, Masovnoj grobnici Ovčara te vukovarskom vodotornju, simbolu stradanja i otpora grada.

Posjet učenika Vukovaru završio je predavanjem ''Škola mira'' i kvizom znanja za sve učenike na kojem su predstavnici naše škole osvojili 4. mjesto.

Fotografije se nalaze u Foto-galeriji.

Izvor: Novinarska grupa