Panel rasprava ''Pomoćnici u nastavi-ključne osobe u inkluzivnom obrazovanju''

Autor: Katerina Zgrablić, 17. 5. 2018.

U utorak, 15. svibnja, s početkom u 14 sati u Spomen domu u Pazinu održana je Konferencija/panel rasprava „Pomoćnici u nastavi-ključne osobe u inkluzivnom obrazovanju“. Panel raspravi prisustvovao je  velik broj pomoćnika u nastavi, stručnih suradnika u školama i ravnatelja.

Kao panelisti sudjelovali su: dr.sc. Dijana Drandić, Gordana Pajca Grbin, magistrica edukacijske rehabilitacije i Sanja Paić, magistrica edukacijske rehabilitacije, obje iz Dnevnog centra za rehabilitaciju Veruda, te Vanja Marković, magistrica edukacijske rehabilitacije iz Škole za odgoj i obrazovanje u Puli. Moderator panel rasprave bila je socijalna pedagoginja Danijela Ustić.

Cilj rasprave bio je osvijestiti važnost pomoćnika u nastavi, uočiti njihove potrebe u vidu podrške od strane stručnjaka u školi ili vanjskih stručnjaka te dobiti prijedloge i smjernice za poboljšanje rada.

Organizatori su gradovi Pazin i Pula, Istarska županija i Centar za socijalnu skrb Pazin-Podružnica Obiteljski centar Pula.

Zapaženu prezentaciju na skupu imale su i naše pomoćnice u nastavi, Sandra Živanović i Marina Samardžić.

Izvor: Lidija Malčević Lovrić, pedagoginja-psihologinja