Ekskurzija učenika 7. i 8. razreda

Autor: Katerina Zgrablić, 19. 4. 2018.

Učenici sedmog i osmog razreda su 11. travnja krenuli na posljednju osnovnoškolsku ekskurziju u Dalmaciju gdje su proveli tri nezaboravna dana.

Fotografije se nalaze u Foto-galeriji.

Na put smo krenuli u 7 sati jutro te smo putovali šest sati do Zadra. U Zadru smo najprije posjetili Muzej antičkog stakla, a potom razgledali grad te posjetili crkvu svetog Donata. U samostanu svete Marije smo pogledali izložbu svetih eksponata. Nakon toga smo se zaputili prema hotelu Borovnik u gradu Tisnu gdje smo prenoćili. Sljedeće jutro nakon doručka smo krenuli u Trogir gdje smo posjetili trogirsku katedralu koja je najpoznatija po Radovanovom portalu, najznačajnijem srednjovjekovnom portalu u ovom dijelu Europe. Iz Trogira smo se zaputili prema Splitu. U ''Gradu pod Marjanom'' smo posjetili Dioklecijanove podrume, Poljud te smo razgledali grad. Treći, posljednji dan naše ekskurzije,  posjetili smo Šibenik. Razgledali smo grad i katedralu svetog Jakova, a iz Šibenika smo se uputili prema Nacionalnom parku Krka gdje smo pješačili i uživali u ljepotama slapova Krke. Nakon ručka nastavili smo svoje putovanje prema Dubravi gdje smo posjetili Sokolarski centar. U popodnevnim satima  krenuli smo prema Svetiom Lovreču. Ekskurzija je bila jako zanimljiva i lijepo smo se proveli.

Izvor: Leonard Janko, 7. razred