Klokan bez granica

Autor: Katerina Zgrablić, 10. 4. 2018.

Međunarodno natjecanje ''Klokan bez granica'' održano je 22. ožujka 2018. godine. Sudjelovalo je 30 učenika naše škole u skupinama Pčelice, Leptirići, Ecolier, Benjamin i Cadet.

Moto natjecanja "Klokan bez granica" je: bez selekcije, eliminacije i finala. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama. ''Klokan bez granica''  je nevladina udruga, koja se samofinancira od sredstava koje uplaćuju učenici koji se žele natjecati. Glavna joj je zadaća organizacija igre - natjecanja "Klokan bez granica" koja popularizira matematiku među mladima. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Prikupljena se sredstva koriste za organizaciju, pripremu zadataka i simbolične poklone svim natjecateljima. Službeni su jezici "Klokana" francuski i engleski, a pitanja su prevedena na jezike zemalja sudionica. Veliki broj sudionika čini ovo natjecanje najvećim školskim natjecanjem u svijetu. U Hrvatskoj se natjecanje održava  pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa i Hrvatskog matematičkog društava.